Vizontele filmi konusu, oyuncuları! Vizontele filmi nerede çekildi, hangi ilde? Vizontele filmi ile ilgili bilgiler..

Vizontele filminin bu akşam Star TV yayın akışında görünmesiyle birlikte film hakkında detaylar merak edilmeye başladı. İşte senaryosunu usta oyuncu Yılmaz...

Vizontele filmi konusu, oyuncuları! Vizontele filmi nerede çekildi, hangi ilde? Vizontele filmi ile ilgili bilgiler..
16 Aralık 2021 - 13:52
"Vizontele komedi filmi bugün akşam yeniden izleyicisiyle buluşuyor. 2000 yılı yapımı film Star TV ekranlarında yayınlanacak. Yayın akışında yer alan filmle ilgili bilgiler araştırılmaya başlandı. 1974 senesini anlatan Vizontele filmi, beyazperdede fenomen olmasının yanında televizyonda yayınlandığı her defasında izlenmeye devam ediyor. İşte Vizontele oyuncuları ve özeti... VİZONTELE KONUSU NEDİR? Film, 1974 senesinin başlarında Hakkâri'ye televizyon gelmesini anlatmaktadır. Burası, her şeyin haberinin en son ulaştığı yerlerden biridir ve bunu duyan ahali, televizyonun, yani ''vizontele'' nin nasıl bir şey olduğunu çok merak eder. TRT tarafından oraya sürgün gönderilen memurlar, alıcıyı kurmadan geri dönerler. Belediye Başkanı Nazmi, bu işin üstesinden gelmek için şehrin delisi olarak bilinen Emin'den yardım alır. Emin, esasında deli olmayan, teknolojik aletlere pek ilgisi olan, bütün radyoları tamir eden ve enteresan bir yaşantıya sahip olan bir karakterdir.
VİZONTELE HANGİ İLDE, NEREDE ÇEKİLDİ? Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan ve Ömer Faruk Sorak'ın beraber yapmış olduğu, senaryosunu da Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı bir Türk komedi sinema filmidir. Filmin hikayesi Hakkâri'de geçmekteyse de, burda çekim yapmanın zorluğu sebebiyle çekimler, Van'ın Gevaş ilçesinde yapıldı. Çoğunlukla Beşiktaş Kültür Merkezi oyuncularının rol aldığı filmin 2003 senesinde Vizontele Tuuba adlı bir devam filmi de çekildi. VİZONTELE OYUNCULARI VE KARAKTERLERİ Yılmaz Erdoğan - Deli Emin Demet Akbağ - Sıti Ana Altan Erkekli - Nazmin Cem Yılmaz - Fikri Şebnem Sönmez – Gülizar Bican Günalan - Sezgin Erdal Tosun - Şeyhmuz Cezmi Baskın - Latif Meral Çetinkaya - Nevin Yasemin Alkaya - Gülşen Zeynep Tokuş - Asiye İclal Aydın - Reyhan Erkan Can - Mela Hüseyin Tolga Çevik - Nazif Mesut Çakarlı - Rıfat Tuncer Salman - Ahmet Serhat Özcan - Engin  Şafak Sezer - Veli Şener Kökkaya - Basri Zerrin Sümer - Zerrin Selahattin Taşdöğen - Simo Betül Arım - İsmihal Sinan Bengier - Cevat Deniz Erdoğan - Cevdet Yaşar Akın - İhsan Caner Alkaya - İso Şenol Bali - Yılmaz Şahin Yaylı - Musto Sinan Kılıç - Aykut Köksal Engür - Tekin Can Kahraman – Ezo Sertaç Demirtaş - Fikri'nin çırağı Yaşar"

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum