Ve tahliye

Ve tahliye, Daha önce 12.5 yıl hapse çarptırılan, kararı Yargıtay göre bozulan, baştan yargılandığı davada ise cezası 10 yıl 10 avuç içi düşürülen Şeker ’in tutukluluk halinin devamına hükmedilmesine avukatları itirazda bulundu.

Ve tahliye
08 Temmuz 2022 - 08:35
Ve tahliye,

Daha önce 12.5 yıl hapse çarptırılan, kararı Yargıtay göre bozulan, baştan yargılandığı davada ise cezası 10 yıl 10 avuç içi düşürülen Şeker ’in tutukluluk halinin devamına hükmedilmesine avukatları itirazda bulundu. İtiraz 4 ’üncü Ağır Canice Mahkemesi ’nce kabul edilirken, Şeker hakkında tahliye kararı verildi.

Ve tahliye

4. Ağır Ceza Mahkemesi ’nin verdiği kararda şöyle denildi: “Sanık Kadir Şeker ’in 06/02/2020 tarihinden itibaren takriben 2 sene 5 ay 1 gün boyunca tutuklu kaldığı, sanığa verilen sonuç ceza miktarı, verilen cezanın Yargıtay 1. Suç Oluşturan Dairesi ’nin bozma ilamı sonrası bozmaya uyularak verilmiş olması, 5275 sayılı Canice ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun, Açık Cinayet İnfaz Kurumuna Bölünme Yönetmeliğinin 6. Maddesi dikkate alındığında sanığın tutsak kaldığı süre itibarıyla Açık Ceza İnfaz Kurumu ’na ayrılma süresini doldurduğu, Açık Ceza İnfaz Kurumu ’nda yer alan hükümlülerin COVID- 19 Salgın Hastalığı nedeniyle 31 Temmuz 2023 tarihine dek izinli sayıldıkları, sanığın daha fazla esir kalmasının hakkaniyete uygun olmayacağı, tutuklama tedbirinin devamının bundan böyle gereksiz olduğu, CMK ’nın 109/3-a maddesi kapsamında yurtdışına çıkmasının yasaklanması biçiminde adli kontrol kararı verilerek sanığın tahliyesine karar verilmesi gerektiği kanaatine varılmıştır.” Ve tahliye, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum