Vali Yerlikaya, Hastane Sınıfı 'nın mezuniyet ve karne sevincine ortak oldu

Vali Yerlikaya, Hastane Sınıfı ’nın mezuniyet ve karne sevincine ortak oldu, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet ve karne törenine, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Pendik Kaymakamı Dr.

Vali Yerlikaya, Hastane Sınıfı 'nın mezuniyet ve karne sevincine ortak oldu
16 Haziran 2022 - 18:42
Vali Yerlikaya, Hastane Sınıfı ’nın mezuniyet ve karne sevincine ortak oldu,

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet ve karne törenine, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, İstanbul İl Ulusal Eğitim Müdürü Levent Printer, İl Sağlık Durumu Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Osman Hakan Gündüz, gönüllü öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Öğrencilerin koro dinletisi ile başlayan törende, Vali Yerlikaya ve Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Gündüz katılımcılara hitaben birer konuşma yaptılar.

Vali Yerlikaya, Hastane Sınıfı ’nın mezuniyet ve karne sevincine ortak oldu

“İSTANBUL ’UMUZUN EN ANLAMLI MEZUNİYET TÖRENİNE KATILMAKTAN KIBIR DUYUYORUM”

Çocukların mezuniyet sevincine karşılıklı olmaktan sevinç duyduğunu belirterek sözlerine başlayan Vali Yerlikaya, “Bugün karne ve mezuniyet ile ilgili İstanbul ’umuzun en manalı mezuniyet törenine katılmaktan kibir duyuyorum. İstanbul ’da yarın tüm haberlerde karne sevinci yaşanacak. Tüm eğitimcileri, öğrencileri ve aileleri tebrik ediyorum.” dedi.

Vali Yerlikaya, “2017 yılından itibaren toplam 14 hastanede ‘Öğretmenim Elimden Tut Projesi ’ kapsamında 1019 yavrumuza hastanelerimizde eğitim verildi. Evlerimizde de tedavi süreci devam eden okula gelemeyen ilkokul, ortaokul ve liseli yavrularımız var. Onları da eğitim, öğretim hayatlarından, arkadaşlarından geride bırakmıyoruz ve evlerine gidiyoruz. Birebir onlarla ilgileniyoruz. Projede emeği geçen herkesi kutluyorum. Yavrularımızın mezuniyet sevinçlerini gördüğümüz gibi iyileştikleri günleri görmeyi de Allah bizlere nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

Vali Yerlikaya, Hastane Sınıfı ’nın mezuniyet ve karne sevincine ortak oldu

Vali Yerlikaya, hafta sonu yapılacak üniversite sınavına girecek bütün öğrencilere başarılar dileyerek sözlerini noktaladı.

“TÜRKİYE ’DE İLK DEFA 'HASTANE SINIFI' MEZUNİYET TÖRENİ DÜZENLİYORUZ”

Başhekim Gündüz, “Mezuniyet töreni ile çocukların heyecanını paylaşıyoruz. Hastane Sınıfı ilk mezuniyet törenimizi gerçekleştiriyoruz. Hastanemizde birçok bölümde uzun süreli çare görebilen kronik hastalığı olan 11 ilkokul, 11 ortaokul ve 9 lise öğrencimiz karnelerini alıyor. Keza bugün 8 öğrencimiz de diplomalarını alarak mezun oluyor. Türkiye ’de birincil kez ‘Hastane Sınıfı ’ mezuniyet töreni düzenliyoruz. Bizim için anlamı büyük olan törenin temelinde değerli velilerimizin büyük fedakârlığı yatmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Vali Yerlikaya, Hastane Sınıfı ’nın mezuniyet ve karne sevincine ortak oldu

Başhekim Gündüz, Eğitim-Öğretim yılı her tarafında öğrencilere yardım olan öğretme ve velilere teşekkürlerini sunarak sözlerini noktaladı.

Konuşmaların ardından öğrencilere karnelerinin ve hediyeleri ibraz edildi. Mezun olan öğrencilerin keplerini atmasıyla merasim sona erdi.

 

Vali Yerlikaya, Hastane Sınıfı ’nın mezuniyet ve karne sevincine ortak oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum