Türkiye Ekrem Karakaya 'ya ağlıyor! İnsanlığı da doktorluğu da 10 numaraydı

Türkiye Ekrem Karakaya ’ya ağlıyor! İnsanlığı da doktorluğu da 10 numaraydı, Mezun olduktan sonra kendini hastalarına adayan 47 yaşındaki Dr.

Türkiye Ekrem Karakaya 'ya ağlıyor! İnsanlığı da doktorluğu da 10 numaraydı
08 Temmuz 2022 - 08:34
Türkiye Ekrem Karakaya ’ya ağlıyor! İnsanlığı da doktorluğu da 10 numaraydı,

Mezun olduktan sonra kendini hastalarına adayan 47 yaşındaki Dr. Ekrem Karakaya ’nın görevli olduğu Konya Şehir Halkı Hastanesi ’nde katledilmesi ailesi, yakınları ve meslektaşları dek hayatlarına dokunduğu hastaları ve onların yakınlarını da kahretti.

Mesai arkadaşı enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Arzu Tarakçı, “Ekrem camiamızda fazla sevilen bir kardeşimizdi. Lüzum mesleki açıdan, ahlak davranışlarıyla, gerekse hastalarına karşı merhametiyle, canla başla koşturmasıyla hepinizin takdirini toplamış, dürüst sürükleyici çalışan, direkt olarak bir insandı. Suç Oluşturan katledilmesi hepimiz için şok edici oldu. Üzüntümüz sonsuz, tasvir edemem” diye konuştu. 

ONCA HAYAT KURTARDI

Dr. Karakaya için sosyal medyada hastalar ve hasta yakınları kadar paylaşılan övgü dolu sözler uyarı çekiciydi. İşte o mesajlardan bazıları:

- Babamı 2 yıl önce kalp krizi teşhisi ile yoğun bakıma yatırdı. Allah kendisinden razı olsun. Çok zeki ve akıllı bir hekim. Bulunmaz bir velinimet. İnsanlığı da doktorluğu da on numara.

- Annem anjiyo olmuştu. İşlem sırasında, serviste ve taburcu olduktan sonra bile ilgiliydi. Hastalarına yük veren biri, güleryüzlü, cana yakın.

- ELEKTROKARDIYOGRAM sonucundan daha sonra kardiyolojiye yönlendirildik. Ekrem hocamıza başvurduk. İyi ama de onu seçmişiz. Efor testinin sonuçlarını görünce anjiyo olmam gerektiğini söyledi ve “En kısa sürede ameliyatınızı aileniz ile görüşün. Yapalım” dedi. Ameliyatta 3 saat kaldım. O uğraşı, verdiği emek, takdire şayandı. Ameliyat ardından da sıkça denetim ederek bize bilgilendirme yaptı. Tatil gününde bile gelip ilaçlarımı nasıl kullanacağımı, günlük hayatımı nasıl idame ettireceğimi bir bir anlattı. Allah razı olsun iyi fakat varsınız sevgili Ekrem hocam.

- Babamın tansiyonu yükseldi. Gece, geç bir saatte telefonla hocamı aradık. Sağ olsun bize döndü. Telefondan bize babamın ilaçlarını değiştirerek muavin oldu. Sağ olsun, var olsun. Allah yolunu açık etsin. Adam gibi adam hocam.

- güler yüzlü, hastayı fazla güzel motive ediyor. çok iyi bir kişi. İyi olanı, hoş olanı diğer nasıl ifade edebiliriz ancak. Başka bir söze gerek değil kendimce. Her şey için fazla teşekkür ederiz hocam. Başarılar, mutluluklar defalarca sizinle olsun.

- Annemin hayatını kurtaran bu paha biçilmez hekimin katledildiğini öğrenince yıkıldım.

Türkiye Ekrem Karakaya ’ya ağlıyor İnsanlığı da doktorluğu da 10 numaraydı

KAYSERİ ’DE ACIKLI VEDA

Dr. Karakaya , memleketi Kayseri'nin Develi ilçesinde gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanları, eşi Günseli Ekinci Karakaya, yakınları ve fazla sayıda vatandaş katıldı. Cenazede konuşan kardeşi Mehmet Murat Karakaya, "Çare etmek ve şifa tahsis etmek bambaşka şeyler. İnanın kendisiyle 1 hafta 10 gün birlikte tatil yapmadık. 7/24 çalışmıştır. Şahidim" dedi.

Türkiye Ekrem Karakaya ’ya ağlıyor İnsanlığı da doktorluğu da 10 numaraydı

176 KM GELİP KORKU SAÇTI

Karakaya ’yı öldüren saldırganın, cinayeti nasıl işlediğinin detayları belirlenmiş oldu. Konya ’nın Yunak ilçesindeki Devlet Hastanesi ’nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Hacı Mehmet Akçay (39), 7 Haziran günü kalp krizi geçiren Konya Şehir Hastanesi ’nde olduğu anjiyo ameliyatından bir gün sonra döndüğü evinde yaşamını yitiren annesi Kezban Akçay ’ın (58) ölümünden Ekrem Karakaya ’yı sorumlu tuttu. Yunak ’tan 176 kilometre uzaklıktaki Konya ’ya giden Akçay, 14.30 sıralarında girdiği Kardiyoloji Kliniği ’nde Karakaya ’ya ruhsatlı tabancasıyla ateş etti. Ardından da silahı kendi başına dayayıp tetiği çekti.

Türkiye Ekrem Karakaya ’ya ağlıyor İnsanlığı da doktorluğu da 10 numaraydı

Akçay ’ın çalıştığı hastaneden, bel rahatsızlığı olduğunu belirtip ortopedi servisi olmadığı için Akşehir ’e gideceğini söyleyerek izin aldığı ortaya çıktı. Saldırganın cenazesi, dün Yunak ’ta defnedildi.

2 ÇOCUK BABASIYDI

Kayseri Develi ’de doğan, 1999 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi ’nden mezun olan Ekrem Karakaya, Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ’nde göreve başladı. Karakaya, bir zaman özel hastanelerde görev yaptı. 2 Aralık 2008 tarihinde Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi ’nde kardiyoloji uzmanlığını aldı, Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’nde atama yaptıktan sonra 24 Haziran 2021 yılında Konya Büyük Kasaba Hastanesi ’nde göreve başladı. 7 ve 8 yaşlarında iki kız çocuğu olan Karakaya ’nın eşi Günseli Ekinci Karakaya da parasal müşavir olarak görev yapıyor.

Türkiye Ekrem Karakaya ’ya ağlıyor İnsanlığı da doktorluğu da 10 numaraydı

BAKAN KOCA: TARİFSİZ BİR ACI YAŞIYORUZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dr. Karakaya'nın cenaze töreni sonrası, “Tarifsiz bir acı yaşıyoruz. Başkasının yaşamını gözetmek için yemin eden bir hekimimizin canına kıyıldı. Çalışanlarımıza, hekim arkadaşlarımıza kalkan her el halkımızın canına kastetmiş anlamına kazanç" diye konuştu.

Türkiye Ekrem Karakaya ’ya ağlıyor İnsanlığı da doktorluğu da 10 numaraydı

‘CENAZEMİZ VAR ’ YAZISI ASILDI

Karakaya ’nın tayin yaptığı hastanede silahlı saldırıda yaşamını yitirmesinden daha sonra olayın yaşandığı kliniğin kapısına ‘Cenazemiz var. Hasta bakılmayacaktır ’ yazısı asıldı. Saldırının ardından sağlık çalışanları 7- 8 Temmuz tarihleri arasında meslek bırakma eylemi kararı aldı. böylece bugün ilk kez Konya Kent Hastanesi elde etmek üzere hastanelerde ivedi servisler dışında hizmet verilmiyor.

Türkiye Ekrem Karakaya ’ya ağlıyor İnsanlığı da doktorluğu da 10 numaraydı

YURT GENELİNDE PROTESTO: ACİL ÖNLEM TALEBİ

Doktor Karakaya ’nın öldürülmesine bütün sağlıkçılardan tepki yağdı. Yurdun dört bir yanında sağlık çalışanları iş bıraktı, protesto gösterisi ve basın açıklamalarına katılarak, “Sağlıkta güç son bulsun” mesajı verdi. Konya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Bahadır Öztürk, şunları söyledi: “Sağlıkta zorlama sağlıkta katliama dönüşmüş durumdadır. Hekime saldırı toplumsal histeriye dönüşmüştür. Hekimlere, sağlık çalışanlarına saldırıların son bulması, yeniden yaşanmaması için sert önlemler derhal alınmalıdır. ’ ’

KILIÇDAROĞLU MECLİS ’E ÇAĞRI YAPTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, güç kurbanı doktor Ekrem Karakaya ve avukat Mal Varlığı Bakırtaş ’a uyarı çekerek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Güçlü Olarak mücadele kanununu dışlamak üzere, yüce Meclisimizi olağanüstü toplantıya ziyafet ediyorum. ‘Ağlamaklı görünmek ’ yerine, eğer gerçekte üzgünseniz, gelin bu meseleyi hemencecik halledelim. Bakırtaş-Karakaya Şiddeti Önleme Kanunu ’nu çıkartalım. Hemencecik” dedi. (Turan YILMAZ / ANKARA)

 

Türkiye Ekrem Karakaya ’ya ağlıyor! İnsanlığı da doktorluğu da 10 numaraydı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum