Son dakika... Milli Güvenlik Kurulu toplantısı başladı

Son dakika...

Son dakika... Milli Güvenlik Kurulu toplantısı başladı
21 Temmuz 2022 - 16:36
Son dakika... Milli Güvenlik Kurulu toplantısı başladı,

MGK, 2 aylık aranın ardından tekrar yoğun gündemle toplandı. Toplantı saat 16.10'da başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın başkanlığında düzenlenen toplantının öne meydana çıkan gündemi terörle mücadele.  

YURT İÇİ VE SINIR ÖTESİNDEKİ TERÖR OPERASYONLARI DEĞERLENDİRİLECEK

Toplantıda Suriye ’nin kuzeyindeki tehlikesiz bölgelerin genişletilmesi üstünde durulacak. Bölgedeki terör varlığına yönelik yeni sınır ötesi harekatla ilgili hazırlıklar konuşulacak.

MGK toplantısında yurt içindeki Eren Abluka operasyonları ile Irak ’ın kuzeyindeki Pençe operasyonlarında gelinen son şart da görüşülecek.

FETÖ ve DEAŞ gibi öteki terör örgütleriyle mücadelede atılacak adımlar değerlendirilecek.

TAHIL KRİZİ ÇÖZÜLECEK Mİ?

Gündemdeki bir öteki konu Karadeniz'de tahıl koridoru planı olacak.

Rusya-Ukrayna savaşının yol açtığı tahıl krizinin çözümü için İstanbul'da gerçekleştirilen tepe de dahil yürütülen temaslar ele alınacak. Bu konuda izlenecek yol haritası konuşulacak.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA İLE İMZALANAN MUTABAKAT ELE ALINACAK

MGK toplantısında İsveç ve Finlandiya ile imzalanan mutabakat ile ilgili değerlendirmeler yapılacak. Geride kalan 1 aylık sürede iki ülkenin mutabakattaki maddelere uyup uymadığına bakılacak.

Irak, Libya, Kafkasya, Ege ve Doğu Akdeniz ’deki gelişmeler de masada olacak.

Son dakika... Milli Güvenlik Kurulu toplantısı başladı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum