Son dakika haberi: Haftalık corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Son dakika haberi: Haftalık corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!, Sağlık Bakanlığı, 27 Haziran - 03 Temmuz haftalık virüs tablosunu paylaştı. Buna göre; 27 Haziran – 3 Temmuz haftasında 57 bin 113 birey koronavirüse yakalandı.

Son dakika haberi: Haftalık corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!
05 Temmuz 2022 - 00:55
Son dakika haberi: Haftalık corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!,

Sağlık Bakanlığı, 27 Haziran - 03 Temmuz haftalık virüs tablosunu paylaştı. Buna göre; 27 Haziran – 3 Temmuz haftasında 57 bin 113 birey koronavirüse yakalandı. Bir hafta içerisinde corona sebebiyle 25 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hastalığa yakalanıp iyileşenlerin sayısı ise 30 bin 478 olarak açıklandı.

Son dakika haberi: Haftalık corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı

AŞILAMADA SON DURUM

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 85,53, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 93,22 olarak gerçekleşti.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı sayısı 147 milyon 839 bin 557 oldu. yükseldi.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il, Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Sancı ve Elazığ olarak sıralandı.

Son dakika haberi: Haftalık corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı

20-26 HAZİRAN TABLOSU

Bakanlığın 20-26 Haziran koronavirüs tablosuna göre; 26 bin 635 vaka belirlenirken, 17 birey yaşamını yitirmiş, 11 bin 256 birey ise taburcu olmuştu.

Son dakika haberi: Haftalık corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı Son dakika haberi: Haftalık corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum