Son dakika: Balıkesir'de korkutan deprem! İstanbul'da da hissedildi

Son dakika: Balıkesir'de korkutan deprem! İstanbul'da da hissedildi, AFAD'dan aktarılan bilgiye takriben; Balıkesir'in Gönen ilçesinde saat 18:44'te 4.6 büyüklüğünde yer sarsıntısı gerçekleşti.

Son dakika: Balıkesir'de korkutan deprem! İstanbul'da da hissedildi
21 Temmuz 2022 - 19:42
Son dakika: Balıkesir'de korkutan deprem! İstanbul'da da hissedildi,

AFAD'dan aktarılan bilgiye takriben; Balıkesir'in Gönen ilçesinde saat 18:44'te 4.6 büyüklüğünde yer sarsıntısı gerçekleşti. Depremin derinliği 12.32 km olarak açıklandı. Zelzele; İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa'da da hissedildi.

Öte yandan Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 4.8 olarak duyurdu.

AFAD'DAN İLK AÇIKLAMA

AFAD, depremin yaşandığı bölgede an itibarıyla negatif bir ihbarın bulunmadığını ve gelişmelerin peşine düşüp takip edildiğini belirtti.

BALIKESİR BELEDİYE BAŞKANI DEPREME BÖLGEDE YAKALANDI

Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Gönen'de meydana gelen depremle ilgili son durumu paylaştı.

Zelzele hemencecik Gönen'de olduğunu açıklayan Başkan Yılmaz'ın açıklamaları şöyle:

Tesadüfen şu lahza bölgedeyim. Kaymakam Beyle otururken çok hafif hissettik. Şu an negatif bir koşul olmadığını düşüyoruz. Bölgedeki muhtarlarımızla iletişime tek tek geçiyoruz. Şu an olumsuz bir dönüş yok.

Burası bölgesel olarak yer sarsıntısı konusunda deneyimli olduğumuz bir yer. Sene içerisinde 3-4 defa hissediyoruz bunu. Panik yapacak bir durum yok. İncelemeler yapıldığında bütün net data gelir. Bölgede olduğumuz için şu anda teknik olarak kimseyi endişelendirecek bir durum değil.

Gönen'imiz ahali yoğunluğunun az olduğu kırsal mahallelerin fazla olduğu, daha evvelden de çok yer sarsıntısı olduğu için imar planlamasının yapıldığı bir yer. Bu yönden uğurlu durumdayız. Bandırma da ise yapı stoğumuz riskli, şehirsel dönüşüm için planlamalar yapıyoruz.

Son dakika: Balıkesirde korkutan deprem İstanbulda da hissedildi

"İSTANBUL FAYIYLA ALAKALI DEĞİL"

CNN TÜRK'e bağlanan Jeolog Prof. Dr. Okan Tüysüz, Gönen'de gelen depremle ilgili manâlı açıklamalarda bulundu. Bölgede çoğu depremin olduğuna uyarı çeken Tüysüz'ün mesajları şöyle:

Özellikle Bandırma'dan itibaren gelen Edremit'i uzanan önemli bir fay var. Dağıtılmış faylarda var. Hangisinde olduğunu anlayışlı olmak için haritaları analiz etmek gerekiyor. Lakin büyük bir zelzele beklentisi burada yok.

Marmara Denizi'nde beklediğimiz depremden oldukça uzak ve ayrı bir fay. koskocoman bir deprem beklentisinin olduğu bölgede yok. 1953'te burada manâlı bir yer sarsıntısı meydana gelmişti. O süreden bu yana büyük yer sarsıntısı için zorunlu enerjinin birikmediğini söyleyebiliriz.

Son dakika: Balıkesir'de korkutan deprem! İstanbul'da da hissedildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum