Nefes darlığı şikayetiyle hastaneye gitti! Karnından 3 kiloluk kitle çıkartıldı

Nefes darlığı şikayetiyle hastaneye gitti! Karnından 3 kiloluk kitle çıkartıldı, Turgutlu'da 2 yıldır sürekli şişen karnı sebebiyle nefes alıp vermekte zorluk çeken Bilsen Sinik, İlçe Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

Nefes darlığı şikayetiyle hastaneye gitti! Karnından 3 kiloluk kitle çıkartıldı
21 Mayıs 2022 - 16:47
Nefes darlığı şikayetiyle hastaneye gitti! Karnından 3 kiloluk kitle çıkartıldı,

Turgutlu'da 2 yıldır sürekli şişen karnı sebebiyle nefes alıp vermekte zorluk çeken Bilsen Sinik, İlçe Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Başhekimi Opr. Dr. Murat Özşahin göre yapılan tetkikler sonucunda Sinik'in karnında şişmeye neden olan kist hidatik tespit edildi. Sürekli büyüyerek karaciğer, böbrek, diyafram ve esas damarlara zorlama yapan kistin ameliyatla alınmasına karar verildi. Opr. Dr. Murat Özşahin ve ekibi kadar 2 saat süren ameliyatla Sinik'in karnındaki 20 santim çapında, 3 kilo ağırlığındaki kitle alındı. Benzer ameliyatta Sinik'in rahmi de alındı.

Kitlenin 3 yıl önce endoskopi olurken ayrım edildiğini gösteren Bilsen Sinik, "Ameliyatın ardındaki sağlığıma kavuştum. Şu lahza kendimi çok iyi hissediyorum. Ağrım da yok. 57 yaşındayım, ben dünyaya yeni geldim. Nefes alamıyordum, yatamıyordum" dedi.

'KÜÇÜK BİR KİST OLSA BİLE HEMENCECIK KADIN DOĞUMA GİDİN'

Turgutlu devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Murat Özşahin ise, "Hastamız 10- 15 gün önce bize başvurdu, solunum yetmezliği vardı. Kitle olduğu kendisine söylenmiş. Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi'ne yönlendirilmiş. Yoğunluktan dolayı orada ameliyatı yapılmadan bir şekilde bize ulaştı. Filmlerine baktık, tetkikler istedik. İyi huylu kiste benziyordu. Bu amaçla ameliyatımızı planladık. 1,5- 2 saatlik ameliyatla teyzemizin kistini çıkardık. Onun beraberinde 'sıkıntı çıkarmasın' diye rahmini de aldık. Teyzemiz rahatladı, nefes darlığı geçti. Ağrıları da değil. Kendisini taburcu edeceğiz. Buradan çıkacak sonuç; ufak bir kist olsa bile aninda kadın doğum doktoruna gidin, ertelemeyin, tedavisini yaptırın. Beklemeyin, beklerseniz, kist büyür, ameliyat zorlaşır, kanser riski artar. Kadın doğum kontrollerimizi aksatmayalım. Muhakkak bir noktaya gelince işler zorlaşıyor. Kist bulunduğu mutlaka takip ettirsinler" diye konuştu. 

Nefes darlığı şikayetiyle hastaneye gitti! Karnından 3 kiloluk kitle çıkartıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum