Marketlerde zorunlu oldu! Bakan duyurdu: Plastik poşet ücreti sabit alternatif zorunlu...

Marketlerde zorunlu oldu! Bakan duyurdu: Plastik poşet ücreti sabit alternatif zorunlu..., Paylaş Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un imzasıyla poşet ücreti 25 kuruşa sabitlenirken, zincir market ve mağazalara kağıt, file, bez çanta ve benzeri alternatif .

Marketlerde zorunlu oldu! Bakan duyurdu: Plastik poşet ücreti sabit alternatif zorunlu...
06 Ocak 2022 - 11:19 - Güncelleme: 06 Ocak 2022 - 11:21
Marketlerde zorunlu oldu! Bakan duyurdu: Plastik poşet ücreti sabit alternatif zorunlu..., Paylaş

 

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un imzasıyla poşet ücreti 25 kuruşa sabitlenirken, zincir market ve mağazalara kağıt, file, bez çanta ve benzeri alternatif çok kullanımlık taşıma ekipmanından bulundurma zorunluluğu getirildi.

Paylaş

 

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yayımlanan 'Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar'da güncelleme yapıldı. İlgili usul ve esaslarda yapılan yeni düzenlemeler, Bakan Murat Kurum'un imzasıyla uygulamaya alındı.

Paylaş

 

 

Buna göre, plastik poşet fiyatları 25 kuruşta sabitlendi. Ayrıca yeni yılla birlikte artık zincir market ve mağazalar, plastik poşetlerin yanında kağıt, file, bez çanta ve benzeri alternatif çok kullanımlık taşıma ekipmanından bulundurmak zorunda olacak.

Paylaş

 

 

Söz konusu ekipman, müşterilerin görüp, kolayca erişebilecekleri şekilde kasa yakınlarına yerleştirilecek. İşletmeler, bu ekipmanı talep edenlere ücretli ya da ücretsiz vermekle yükümlü olacak.

Paylaş

 

 

market Murat Kurum Market plastik poşet ücreti Marketlerde zorunlu oldu! Bakan duyurdu: Plastik poşet ücreti sabit alternatif zorunlu..., başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum