Lüks yat firmasının sahibinden iftira şikayeti

Lüks yat firmasının sahibinden iftira şikayeti, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ’na sunulan suç duyurusu dilekçesine tarafından, Ömer Malaz ’ın sahibi olduğu lüks yat üretimi konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden Numarine Denizcilik ile işinsanı Hare Dinçer arala.

Lüks yat firmasının sahibinden iftira şikayeti
28 Haziran 2022 - 08:35
Lüks yat firmasının sahibinden iftira şikayeti,

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ’na sunulan suç duyurusu dilekçesine tarafından, Ömer Malaz ’ın sahibi olduğu lüks yat üretimi konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden Numarine Denizcilik ile işinsanı Hare Dinçer aralarında 15 Mart 2021 tarihinde tekne satışı için bir anlaşma imzalandı. Sözleşmeye kadar teknenin satış bedeli için 4 milyon 300 bin Euro ’ya uzlaşma sağlandı. İddiaya göre, sözleşmede belirli ödemeler Hare Dinçer göre zamanında yapılmayınca Numarine Denizcilik sözleşmeyi tek yanlı feshetti. Ömer Malaz da Hare Dinçer ’in üvey oğlu Adnan Çolak ’ın sahibi olduğu şirket ile uzlaşma yaptı.

'TİCARİ İTİBARI SARSILDI'

Hare Dinçer ’in eski futbolcu merhum Mecnur Çolak ’ın eşi olduğunun anlatıldığı dilekçede, “Hare Dinçer, eşi Mecnur Çolak ’ın geçen yıl ölüm etmesinin ardındaki üvey oğlu Adnan Çolak ile servet kavgasına girmiştir. Hare Dinçer de miras kavgasından kendi lehine netice çıkartmak için Ömer Malaz ile sahibi olduğu Numarine Denizcilik ’i hileli bir biçimde sahtecilikle ve dolandırıcılıkla suçlamıştır. Hare Dinçer, Ömer Malaz hakkında iflas davası açmış, müvekkili sahtecilik ve dolandırıcılıkla suçlama etmiştir. Yakın çevresine müvekkilin gıyabında hakaretlerde bulunan Hare Dinçer, sosyal medya hesabından da ‘Soda limon tercihim, dolandırıcının arkadaşı ile rastlama şerefine ’ biçiminde yorumlama yaparak müvekkile açık açık hakaret etmiştir. Hare Dinçer ’den şikâyetçiyiz. Müvekkilin ticari itibarı sarsılmıştır. Hare Dinçer ’in müvekkile karşın tehditlerin engellenmesi ile can ve mal güvenliğinin sağlanmasını istiyoruz” denildi.

Lüks yat firmasının sahibinden iftira şikayeti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum