Konya'daki kimyasal maddeli saldırıda yeni gelişme: İfadesi ortaya çıktı

Konya'daki kimyasal maddeli saldırıda yeni gelişme: İfadesi ortaya çıktı, Olay, 19 Haziran'da, Çumra ilçesi Bakkalbaşı Mahallesi 72125'inci Sokak'ta meydana geldi.

Konya'daki kimyasal maddeli saldırıda yeni gelişme: İfadesi ortaya çıktı
23 Haziran 2022 - 10:39
Konya'daki kimyasal maddeli saldırıda yeni gelişme: İfadesi ortaya çıktı,

Olay, 19 Haziran'da, Çumra ilçesi Bakkalbaşı Mahallesi 72125'inci Sokak'ta meydana geldi. Eski nişanlı sözleşmeli er Değişmez Türk, sözde, kendisini görevli gibi tanıtıp, 'Su sayacına bakacağız abla' diyerek Merve Küçüktekin'in evinin kapısını açtırdı. Kapıya gelen Türk, elinde pet şişenin içindeki yanıcı kimyasal maddeyi Küçüktekin'in yüzüne fırlattı. Yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Küçüktekin, Konya Büyük Kasaba Hastanesi'ne kaldırıldı. Küçüktekin, burada tedavi altına alındı. Durum sonrası kaçan ve otomobili ile İzmir'e gittiği belirlenen Sabit Türk, Ilgın ilçesinde polis ekiplerince gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardındaki Türk, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe 'kasten yaralama'dan tutuklandı.

'SIVIYI MERVE'NİN YÜZÜNE DOĞRU FIRLATTIM'

Değişmez Türk'ün savcılık ifadesi de ortaya çıktı. İfadesinde Türk, "Merve Küçüktekin ile takriben 3 yıl önce internetten tanıştık. Eşinden ayrıldıktan sonra aramızda nişan yaptık. 1 yıl önce de nişanı attık. Çumra'ya yine internette tanıştığım bir bayan için geldim. Pazar günü eski anılarım canlandığı için Merve ile konuşmak ve barışmaya ikna etmek için evine gittim.

İçinde kimyasal akıcı yer alan çantamla Merve'nin kapısının önüne geldim. Kapıyı çaldım ve açtı. Kendisine 'Aramızda yaşanmışlıklar var. Gel, barışalım' dedim. O da bana küfür ve hakaret etti. Bunun üstüne çantamda yer alan sıvıyı Merve'nin yüzüne doğru fırlattım. Bu esnada eliyle yüzünü tuttu. Panikle durum yerinden kaçtım. Aracıma binip, İzmir'de bulunan birliğime dürüst yola çıktım. Kolluk ekipleri, beni Ilgın ilçesinde yakaladı. Bu şekilde hasar vereceğini bilmiyorum. Çoğunlukla sırt çantamla gezerim. Sırt çantamda bu sıvının bulunmasının nedeni; arabamı arındırmak için kullanıyorum. Aracımın temizliği konusunda titizim. Sıvıyı çantama koymak istememin sebebi; kıyafetlerime zarar vermemek içindir" dedi.

MERVE'DEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Sabit Türk, kendisine küfür ve hakaret ettiği için Merve Küçüktekin'den şikayetçi olduğunu da söyledi. bu arada Sabit Türk'ün otomobili ile üst aramasında, kimyasal maddeye veya söz konusu pet şişeye rastlanılmadı. Merve Küçüktekin'in ilk sağlık raporunda ise yüzünün bütün bölgesinde, boynunda, omuzlarında, kollarının iç kısmında ve parmaklarında kimyasal maddeyle basit tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek şekilde yaralar oluştuğu, bütün bu bölgelerde deri ve deri aşağı ikinci derecede yanık olduğu bilgisi yer aldı.

'Su sayacına bakacağız' diyerek açtırdığı kapıdan eski nişanlısının yüzüne yanıcı madde attıdaha fazla video için'Su sayacına bakacağız' diyerek açtırdığı kapıdan eski nişanlısının yüzüne yanıcı madde attı Konya'daki kimyasal maddeli saldırıda yeni gelişme: İfadesi ortaya çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum