Konya'da çalıştığı hastanede öldürülen Dr. Ekrem Karakaya'ya 'şehit' ünvanı verildi

Konya'da çalıştığı hastanede öldürülen Dr.

Konya'da çalıştığı hastanede öldürülen Dr. Ekrem Karakaya'ya 'şehit' ünvanı verildi
21 Temmuz 2022 - 18:40
Konya'da çalıştığı hastanede öldürülen Dr. Ekrem Karakaya'ya 'şehit' ünvanı verildi,

Kent Hastanesi'nde görevli Dr. Ekrem Karakaya, 7 Temmuz'da anjiyo ameliyatı olan annesinin ölümünden sorumluluk sahibi tutan Hacı Mehmet Akçay kadar tabancayla vurularak öldürüldü. Saldırganda aynı tabancayla yaşamına son verdi. İl Afiyet Müdürlüğü göre Konya Şehir Halkı Hastanesi'nde anma töreni düzenlendi.

Tören, Dr. Karakaya ’nın hayatını konu alan kısa film gösterimiyle başladı. Kuran ve dua okunmasıyla aralıksız törende konuşan hastane başhekimi Dr. Oğuzhan Günenc, Karakaya ’nın takriben 1 sene önce Kent Hastanesi ’nde göreve başladığını belirtti. Günenc, “Rahmetli doktorumuza kendi memleketi Kayseri ’de göreve başlangıç seçeneği sunulmuş olmasına rağmen mesleğini daha iyi icra edebileceğini, hastalarına daha faydalı olabileceğini düşündüğü için kendisi hastanemizi tercih etmiştir” dedi.

ADI YAŞATILACAK

İl Sağlık Durumu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç da saldırıda hayatını kaybeden Dr. Ekrem Karakaya için 'şehit' unvanı verildiğini belirterek, şunları söyledi:
''Şehidimizin ailesi bundan böyle ulu devletimize emanet. Ekrem kardeşimize devletimiz ‘şehit ’ unvanı verdi. Bundan sonradan eşi ve kıymetli evlatları şehit yakını olarak devletimizin ve milletimizin şemsiyesi aşağı ömür boyu korunacaklar” dedi.

Şehit Karakaya ’nın adının Konya ’da bazı sağlık tesislerine ve caddelere verilerek yaşatılacağını da belirten Koç, “Şehidimizin adını yaşatma adına devlet büyüklerimiz gerekenleri yapıyorlar. Rabbim bu acıları yeniden yaşatmasın' 'dedi.

Konyada çalıştığı hastanede öldürülen Dr. Ekrem Karakayaya şehit ünvanı verildi

KARABÜK'TEN HASTALARI GELİYORDU

Mesai arkadaşları adına kürsüye gelen kardiyoloji uzmanı Dr. Selçuk Öztürk, “Ekrem abimiz kliniğimizin yaşça ve tecrübece en büyüklerinden olmasına rağmen bizlere saygısından dolayı 'abi' diye hitap eder, hastalarına etken olsa bile hepimizle istişare ederdi. Hiçbir hastası veya meslek arkadaşı ile küçücük da olsa bir münakaşası olmadı. Kliniğimizde 1 yılda kendisini öylesine sevdirdi ancak doktor ve doktor dışı bütün personellerin en sevdiği ve saygı duyduğu birey oldu. En son Ramazan Bayramı ’nda nöbetçi olmamasına karşın bayram öncesi kalan hastalara ve izne ayrılan hekim arkadaşların hastalarını devralarak her gün vizit yaptı. Ben buna şahidim. durmadan hastalarından olumlu geri dönüşler bölge bir kardeşimizdir. Hatta daha önce çalışmış olduğu Karabük ilinden Konya ’ya gelen hastalarını biliyoruz'' diye konuştu. 

 

Konya'da çalıştığı hastanede öldürülen Dr. Ekrem Karakaya'ya 'şehit' ünvanı verildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum