Kanser hastalarının ilaçlarını satan hemşire tutuklandı

Kanser hastalarının ilaçlarını satan hemşire tutuklandı, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü Finansal Ofis Amirliği ekipleri, Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Bölümü'nde yatan hastalara istenen 2 bambaşka antiko.

Kanser hastalarının ilaçlarını satan hemşire tutuklandı
23 Haziran 2022 - 10:39
Kanser hastalarının ilaçlarını satan hemşire tutuklandı,

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü Finansal Ofis Amirliği ekipleri, Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Bölümü'nde yatan hastalara istenen 2 bambaşka antikor ilacının gizlice dışarı satıldığı bilgisine ulaştı. Yüksek fiyatlı ilaçlarla ilgili teknik ve fiziki takip başlatan ekipler, piyasa değeri takriben 7 milyon lira olan 689 kutu ilacın serviste yatan hastalara verilmediğini, yasa dışı yollarla satıldığını tespit etti. Savcılığın yakalama kararı çıkartmasının ardındaki ekipler, şüpheli hemşire Nardane Balcı'yı 16 Haziran sabahı evine düzenlenen operasyonla gözaltına aldı.

İLAÇLARIN SATIŞINDAN KOMİSYON ALMIŞ

Yapılan çalışmada Balcı'nın, sistemlerini açık bırakan 15 hekim namına söz konusu ilaçlar için istek oluşturduğu, daha sonra da hastanenin eczanesine gidip başka bir hemşirenin adını ve imzasını kullanarak ilaçları aldığı ortaya çıktı. Balcı'nın, ilaçları kabahat ortakları Levent Erdenliğ (45) ile Cem Bora'ya (35) verdiği, bu kişilerin de yasa dışı yollardan satış yaptığı saptandı. Keza Balcı'nın, kanser tedavisi görmeyen hastalar adına da ilaç talep ettiği, bu işlemler karşılığında da 500 ile bin 500 lira kurul aldığı öne sürüldü.

"MADDİ DURUMUM İYİ DEĞİLDİ"

Hastane görevlisinin şikayeti üstüne Sağlık Bakanlığı'ndan müfettiş görevlendirildiği, yapılan incelemenin gerisinde Nardane Balcı'nın bir aile sağlığı merkezine gönderildiği öğrenildi. Keza Balcı'nın suç ortakları Erdenliğ ile Bora'nın da bir vakit önce gözaltına alınıp, 'uyuşturucu ticareti' suçundan tutuklandığı belirtildi. Balcı, emniyetteki ifadesinde, "Somut durumum iyi değildi. O yüzden yaptım" dedi.

Emniyetteki işlemlerinin gerisinde adliyeye sevk edilen Nardane Balcı, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Kanser hastalarının ilaçlarını satan hemşire tutuklandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum