Kahreden olay! 2 yaşındaki Hira balkondan düşüp öldü

Kahreden olay! 2 yaşındaki Hira balkondan düşüp öldü, Durum, dün saat 11.00 sıralarında Harmantepe Mahallesi ’nde meydana geldi.

Kahreden olay! 2 yaşındaki Hira balkondan düşüp öldü
23 Haziran 2022 - 10:40
Kahreden olay! 2 yaşındaki Hira balkondan düşüp öldü,

Durum, dün saat 11.00 sıralarında Harmantepe Mahallesi ’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben sabahleyin saatlerinde anne İlknur A. temizleme yaptığı esnada 2.5 yaşındaki kızı Hira balkona çıktı. Küçük kız o esnada balkon duvarında asılı olan sandalyeye çıkmak istedi. Dengesini kaybeden Hira sandalyeyle birlikte 2. kattan aşağıya düştü. Başından yaralanan ufak kızın yanına sesleri duyan Ferdi Sakin ve Tayfur Muslugil geldi. Anında yoldan araç çeviren iki vatandaş, küçük kızı özel bir hastaneye götürdü. Burada birincil müdahalesi yapılan Hira, ambulansla kaldırıldığı Sarıyer Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’nde ameliyata alındı. Ufak kız yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Ufak kızın ölümünün arkasından ise mahalleli büyük endişe yaşadı.

“ANNESİ ÇIĞLIK ATIYORDU”

Balkondan düşen çocuğu hastaneye götüren Ferdi Uysal, “Ben 3 bina yanda oturuyorum, evde yatıyordum çat diye bir ses duydum. Biri düştü her hâlükarda dedim hanımla beraber merdivenden indik derhal. Kapıdan çıkınca baktım arkadaşlar burada çocuğu kucaklarına almışlardı. Annesi çığlık atıyordu, çocuğa baktım çenesi kitlenmişti. Çocuk Tayfur ’un kucağındaydı, Tayfur ’la beraber nefesini açtık çocuğun. Derhal bir otomobil durdurduk yoldan 4 dakikada hastaneye götürdük hemen. Orada ivedi alana aldılar çocuğu sonra ambulansla Seyrantepe ’ye götürdüler. En son duyduğumuza göre hekim 'Beyin kanaması devam ederse bıkkınlık olur' demiş. Babasını aradık demin ameliyata almışlar. Annesi balkonun kapısını kapatmayı unuttuğu için çığlık atıyordu, balkona çıkmış çocuk oradan da aşağı düşmüş. Annesi de o sırada odada temizleme yapıyormuş” dedi.

“PAT DİYE SES GELİNCE CAMDAN BAKTIM ÇOCUK YERDE YATIYORDU”

Öteki bir yurttaş Tayfur Muslugil ise, “Bir ses duyup uyandım. ansızın ses gelince camdan baktım çocuk yerde yatıyordu. Çocuğu görünce derhal apar topar aşağıya indim. O anlık panikle ambulansı da beklemek istemediğimiz için yoldan geçen bir abimizin arabasına bindirdik ve hastaneye götürdük. Orada doktorlar hemen birincil müdahaleyi yaptılar gerisinde ameliyata küskün” diye konuştu.

Polis ekipleri ise olayla ilgili çalışma başlattı.

Kahreden olay! 2 yaşındaki Hira balkondan düşüp öldü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum