Kahramanmaraş 'ta yeni karar: Ormanlara giriş yasaklandı

Kahramanmaraş ’ta yeni karar: Ormanlara giriş yasaklandı, İl genelinde orman yangınlarının önlenmesi çerçevesinde Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun imzasıyla genel emir yayımlandı.

Kahramanmaraş 'ta yeni karar: Ormanlara giriş yasaklandı
23 Haziran 2022 - 13:58
Kahramanmaraş ’ta yeni karar: Ormanlara giriş yasaklandı,

İl genelinde orman yangınlarının önlenmesi çerçevesinde Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun imzasıyla genel emir yayımlandı. Genel emirle birlikte, il sınırlarında orman yangını çıkma ihtimali olan orman ve ağaçlık sahalara yetkililerden ve yetkili makamlardan izinli olanların dışarıya girilmesi yasaklandı.

Ayrıca, orman ve ormanlık sahalar çevresinde ve içinden geçen yollarda, orman kenarında mülki amirden müsade almadan faaliyet, piknik yapmaya ve konaklamaya da izin verilmeyecek. bununla beraber, orman ve ağaçlık alanlarda çadır kurulması ve kamp yapılması da yasak olacak. Vatandaşlar, sadece kendilerine ayrılan izinli park, piknik ve mesire alanları ile tabiat parklarından zorunlu önlemleri almak kaydıyla yararlanabilecek.

Aynı genel emir doğrultusunda; orman bitişiği ve ormanla ilişiği olmayan mahalleler de dahil elde etmek üzere biçilen tarlada kalan kökler, bağ-bahçe, zeytinlik ve tarla temizliğinden meydana gelen dallar ile her türlü bitki örtüsünün yakılması da yasaklandı.

31 Ekim 2022 tarihine dek geçerli olacak bu genel emre uymayanlar hakkında yönetimle ilgili ve adli operasyon yapılacak.

Kahramanmaraş ’ta yeni karar: Ormanlara giriş yasaklandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum