Hepsi Bursa'da ele geçirildi: 1 milyon TL değerinde

Hepsi Bursa'da ele geçirildi: 1 milyon TL değerinde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, merkez Osmangazi ilçesinde 4 kişinin kurusıkı tabancaları dönüştürerek tabanca ticareti yaptığını belirledi.

Hepsi Bursa'da ele geçirildi: 1 milyon TL değerinde
23 Haziran 2022 - 15:04
Hepsi Bursa'da ele geçirildi: 1 milyon TL değerinde,

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, merkez Osmangazi ilçesinde 4 kişinin kurusıkı tabancaları dönüştürerek tabanca ticareti yaptığını belirledi. Özenle çalışan ekipler, yaklaşık 1 sene süren teknik ve bedensel takibin arkasından harekete geçti. Ekipler ruhsatlı 3 katlı av bayisine baskın yaptı, burada bulunan K.Y. (49), B.T. (43), M.O. (33) ile M.U. (30) gözaltına alındı. Av bayisi olarak ruhsatı yer alan binanın birincil katının bayi, 2 ’nci katının depo, 3 ’üncü katının da atölye olarak kullanıldığı saptama edildi.

Hepsi Bursada ele geçirildi: 1 milyon TL değerinde

Yapılan aramada toplam değeri takriben 1 milyon lira olan 1 MP5 otomatik silah, 77 ruhsatsız tabanca, 130 kurusıkı silah, 37 ruhsatsız tüfek, 1360 adet dağıtılmış çaplarda fişek, 50 silah gövdesi, 44 sürgü üst kapağı, 61 namlu, 20 şarjör, 2 spiral aleti, 1 mengene, 1 matkap ve 1 namlu ölçüm aleti ele geçirildi. Şüphelilerin emniyette yapılan sorgularında suçlarını itiraf ettikleri, K.Y. ve B.T.'nin imalat yaptıkları, M.U. ve M.O.'nun da motorlu kurye olarak silahların dağıtımını yaptıkları belirlendi.

Hepsi Bursada ele geçirildi: 1 milyon TL değerinde


Yapılan operasyonun Bursa'da bugüne değin yapılan en büyük kaçak silah operasyonu olduğu belirtilirken, ele geçirilen silahlar, geçmişte suça karışmış olabileceği gerekçesiyle balistik incelemesi tamamlanmak üzere Kriminal Bölge Müdürlüğü'ne gönderildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor. Hepsi Bursa'da ele geçirildi: 1 milyon TL değerinde, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum