Emine Erdoğan'dan 'Türkiye Çevre Haftası' paylaşımı

Emine Erdoğan'dan 'Türkiye Çevre Haftası' paylaşımı, Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:5 Haziran ’ın bulunduğu hafta bundan böyle ülkemizde "Türkiye Çevre Haftası" olarak kutlanacak.

Emine Erdoğan'dan 'Türkiye Çevre Haftası' paylaşımı
21 Mayıs 2022 - 15:46
Emine Erdoğan'dan 'Türkiye Çevre Haftası' paylaşımı,

Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

5 Haziran ’ın bulunduğu hafta bundan böyle ülkemizde "Türkiye Çevre Haftası" olarak kutlanacak. Çevre ile ilgili her konuya hayati bir yük veriyor, çözümü için detaylı araştırmalar yapıyoruz.

Bu adımın çevre mücadelemize etkisi ve katkısı büyük olacak. Bahtı Açık olsun.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan genelge ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü içine bölge hafta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ’nca duyurulacak bir temayla her yıl 'Türkiye Çevre Haftası' olarak kutlanacak.

Türkiye Çevre Haftası ve etkinliklerini aranjör genelge, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Her yıl öbür bir temada, 'Tek Bir Dünya' sloganıyla kutlanan Dünya Çevre Günü; 2022 yılında sürdürülebilir, doğa ile düzenli, daha temiz, daha yeşil hayat vurgusuyla kutlanacak. Genelgeye kadar; Dünya Çevre Günü kutlamalarının daha iştirakçi, çok paydaşlı şekilde gerçekleştirilmesi, çevre sorunlarının ve gelişmelerin değerlendirilmesi nedeniyle her sene 5 Haziran tarihinin bulunduğu hafta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı göre duyurulacak bir temayla 'Türkiye Çevre Haftası' olarak kutlanacak.

Türkiye Çevre Haftası zarfında düzenlenecek bütün etkinlikler Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ’nca belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde ilgili halk kurum ve kuruluşlarla birlikte yürütülecek. Söz konusu etkinliklerden Cumhurbaşkanlığınca belirlenecek olanlar ise Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılabilecek. Yapılacak etkinliklere ilişkin logo, afiş, bildiri, davetiye, ilan ve sanki evrak ve görsel dokümanlar kaynakların bereketli kullanılması çerçevesinde, sıfır atık anlayışına uygun şekilde tasarlanacak. Gerçekleştirilecek etkinliklere ait giderler ise ilgili kamu kurum ve kuruluşlarca karşılanacak.

Genelgede ayrıca 'Türkiye Çevre Haftası' zarfında düzenlenecek etkinliklerin en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi için gereklilik duyulacak her türlü yardım, takviye ve kolaylığın tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca geciktirilmeksizin yerine getirilmesi istendi. Çevrenin korunması konusunda farkındalık meydana getirmek nedeniyle 1972 yılında düzenlenen Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı ’ndan bu yandan 5 Haziran'da 'Dünya Çevre Günü' kutlanıyor.

Emine Erdoğan'dan 'Türkiye Çevre Haftası' paylaşımı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum