Dehşet! 'Su sayacına bakacağız ' yalanıyla yüzüne yanıcı kimyasal attı

Dehşet! ‘Su sayacına bakacağız ’ yalanıyla yüzüne yanıcı kimyasal attı, Konya Çumra ’da geçen pazar, sözleşmeli er Sabit Türk (26) takriben 1.5 yıl önce ayrıldığı nişanlısı Merve Küçüktekin ’in (28) evine gitti.

Dehşet! 'Su sayacına bakacağız ' yalanıyla yüzüne yanıcı kimyasal attı
23 Haziran 2022 - 07:29
Dehşet! ‘Su sayacına bakacağız ’ yalanıyla yüzüne yanıcı kimyasal attı,

Konya Çumra ’da geçen pazar, sözleşmeli er Sabit Türk (26) takriben 1.5 yıl önce ayrıldığı nişanlısı Merve Küçüktekin ’in (28) evine gitti. Türk, kendisini görevli gibi tanıtıp su sayacına bakacağını söyleyerek kapıyı açtırdı. Ardından elinde bulunan pet şişe içerisindeki yanıcı kimyasal maddeyi Küçüktekin ’in yüzüne fırlattı. Yüzünde ve vücudundaki yanıklarla ağır şekilde yaralanan Küçüktekin, hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Durum sonrası kaçan Türk, yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

‘HAYATINI KARARTACAĞIM ’

Değişmez Türk ’deri ayrıldığı günden bu yandan hemen hemen her gün tehditler aldığını anlatan Merve Küçüktekin, şunları söyledi:

“2 yıldır tanıyordum ve 3 aylık nişanlılık sürecimiz oldu. Ayrıldıktan daha sonra her tarafta barışmak istedi fakat kabul etmedim. Sürekli barışmadığım için korkutma ediyordu. Olaydan 3-4 gün öncesine dek ‘Hayatını karartacağım ’ diyerek korkutma ediyordu. Korkudan karakola artan bir şekilde 90 günlük uzaklaşma kararı aldım. Sözleşmeli er olduğu için Irak ’ta olduğunu duydum. Pazar günü işten çıkıp eve geldim. Aradan yarım saat geçtikten daha sonra ısrarla kapı çaldı. ‘Kim o ’ diye seslendim. Ses vermeyince her tarafta bağırdım. ‘Su saatine bakacağız abla ’ dedi. Önce su saatini sonradan da kapıyı açtım. Elinde su şişesi içerisinde yer alan sarı bir istikrarsız vardı. Onu suratıma doğru fırlattı. Ondan sonrasını da hatırlamıyorum.”

Merve Küçüktekin ’in avukatı Aycan Ceylan ise “Saldırganın en ağır cezayı alması için ayrıca müvekkil namına ayrıca de bu zamana değin şiddete uğramış, öldürülmüş ve hatta şimdi nefret içerisinde susmak zorunda bırakılan tüm kadınlar namına elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

Dehşet! ‘Su sayacına bakacağız ’ yalanıyla yüzüne yanıcı kimyasal attı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum