Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan art arda önemli görüşmeler... İsveç Başbakanı ve Finlandiya Cumhurbaşkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan art arda önemli görüşmeler...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan art arda önemli görüşmeler... İsveç Başbakanı ve Finlandiya Cumhurbaşkanı ile görüştü
21 Mayıs 2022 - 16:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan art arda önemli görüşmeler... İsveç Başbakanı ve Finlandiya Cumhurbaşkanı ile görüştü,

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya tarafından, görüşmede, iki ülke ilişkileri ve İsveç ’in NATO ’ya üyelik başvurusu ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye ’nin NATO ’nun açık kapı politikasına bugüne dek her zaman tam yardım verdiğini belirterek, ittifak içinde ayrıca üye ülkelerin güvenliği keza de kolektif güvenlik açısından dayanışmanın başlıca bir layık olduğuna muhabere etti.

Türkiye ’nin, İsveç ’in terör örgütü PKK/YPG/PYD güdümündeki şahıs ve güya kuruluşlarla temaslarından hastalık duyduğunu uzun zamandır dikkate getirdiğini gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ terör örgütünün İsveç ’teki mevcudiyet ve faaliyetlerinin de sürdüğüne dikkati çekti.

"İSVEÇ'İN TERÖR ÖRGÜTLERİNE YÖNELİK DESTEĞİ SON BULMALI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç ’in terör örgütlerine yönelik siyasi, finansal ve tabanca desteğinin son bulması gerektiğini vurguladı.

PKK/PYD/YPG ’nin DEAŞ ’la mücadele ettiği iddiasının gerçeği yansıtmadığını gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç ’in terör örgütü PKK ve bu örgütün Suriye ile Irak ’taki uzantıları bakımından Türkiye ’nin kaygılarını paylaştığını ortaya koyan somut ve ciddi adımlar atmasını beklediklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye ’den Türkiye ’ye karşın terörist tehdit yüzünden gerçekleştirmek zorunda kaldıkları Barışma Pınarı Harekâtı sonrasında savunma sanayii alanında İsveç ’in Türkiye ’ye uyguladığı kısıtlamaların da kaldırılması gerektiğini ifade etti.

FİNLANDİYA CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Başbakanı'nın ardından Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile görüştü. Niinistö, "Finlandiya müttefiklerin güvenliğini taahhüt edecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan art arda önemli görüşmeler... İsveç Başbakanı ve Finlandiya Cumhurbaşkanı ile görüştü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum