Binali Yıldırım: 2023 artık görünür hale geldi

Binali Yıldırım: 2023 artık görünür hale geldi, AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Şimşek, bu yıl 25'incisi düzenlenen Malatya Kayısı Festivali'ne katıldı.

Binali Yıldırım: 2023 artık görünür hale geldi
21 Temmuz 2022 - 16:37
Binali Yıldırım: 2023 artık görünür hale geldi,

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Şimşek, bu yıl 25'incisi düzenlenen Malatya Kayısı Festivali'ne katıldı. Programda Malatya Valisi Hulusi Şahin, milletvekilleri Öznur Çalık, Bülent Tüfenkci, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Mehmet Fendoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, daire müdürleri ve dernek başkanları da yer aldı. Turgut Özal Tabiat Parkı'ndaki fuar alanında en hoş kayısı standını gezen Binali Yıldırım, bütün yarışmacılara başarılar diledi.

'MEMLEKETİN HER KÖŞESİNİ KARIŞ KARIŞ İMAR ETTİK'

Binali Şimşek, Şehir Müzesi ’ni gezdikten daha sonra Malatya Valisi Hulusi Şahin'i ziyaret etti. Yıldırım sonradan partisinin Malatya İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, partilileri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Şimşek, "Malatya Kayısı Festivali ’nin çeyrek yüzyıllık bir geçmişi var. Malatya deyince kayısı, kayısı deyince Malatya akla geliyor ama yalnızca kayısı yok Malatya, üretimiyle, sanayisiyle, tarihiyle Anadolu platosunun çok güzel bir merkezidir. Malatya, 20 yıldır bizi hiç ama hiç yalnız bırakmadı. Malatya her zaman yanımıza ve arkamızdaydı. Kayda Değer ve baskı kararların arifesinde Malatya ’yı defalarca yanımızda gördük. Bunun için Malatya ’ya ne yapsak azdır, her şeyi fazlasıyla yargı ediyor. Ulaştırma Bakanlığım döneminde Malatya ’ya 15 milyar liralık yatırım gerçekleştirdik. Şu kadarını söyleyeyim, Malatya ’da sıcak asfalt nedir, bilinmiyordu. Ve bütün komşu illerin kesiştiği noktaları ayrılmış yollarla gerçekleştirdik. Yine bölünmüş yol miktarı hemen hemen yok mesafesindeydi. Bugün 500 kilometrenin üstünde ayrılmış yola sahip. Çevre yolu devam ediyor. devamlı milyarlık projeler var lakin ömür biter yol bitmez. Bu işleri her zaman beraber yapacağız. Çünkü biz ne dedik, 'İnsanı yücelt ancak devlet yücelsin, insanı yaşat oysa devlet yaşasın' prensibiyle 20 yıldır, Genel Başkanımızla beraber memleketin her köşesini karış karış imar ettik. Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, sanayide, kültürde çoğu eseri ülkemize kazandırdık. Malatya sağlıkta ve belirli alanlarda yalnızca Türkiye ’de değil, dünyada adından söz ettiren bir şehrimizdir. Bize de düşen sizlerin yardımı ve desteğiyle bu işlere yardım temin etmek" dedi.

'BU MİLLET VE AK PARTİ İKTİDARI BUNLARLA 20 YILDA FAZLA SINAV GEÇİRDİ ’

Yıldırım 2023'ün bundan böyle görünür ayla geldiğini kaydederek, "Birkaç sene öne hedeflerimizden bahsediyorduk, bundan böyle yapacaklarımızı anlatıyoruz. Önümüzde kayda değer bir sınav var. 2023 Türkiye için iki anlayış geliyor. Birincisi Cumhuriyetimizin 100 ’üncü yılı, ikincisi de 100 ’üncü yılda cumhurbaşkanlığı seçimi var. Cumhuriyetimizin 100 yılına girerken, içeride ve dışarıda siyasetle, iktidarı ulusal iradeye karşı vesayetle, darbeyle elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler. İçeriden ve dışarıdan kurdukları ittifakla 2023 ’te bir değişiklik yapacaklarını düşünüyorlar ve dahası buna inanıyorlar. AK kadrolar buna müsade verir mi? Hayır. O halde ne diyoruz, 'durmak değil yola devam.' Kıymetli arkadaşlar, birlikten ve beraberlikten şiddet doğar. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak isteyenler, gereksizce heveslenmesinler. Bu ırk ve AK Parti iktidarı bunlarla 20 yılda çok sınav geçirdi. Memleket için insanlar için 20 yılda AK Parti ’nin yaptığından daha fazla ne yapacağını anlatan bir muhalefet olsun lakin ne yazık oysa böyle bir muhalefet anlayışı değil" diye konuştu.

Binali Yıldırım: 2023 artık görünür hale geldi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum