Bakanlıktan 'Abdi İpekçi Spor Salonu ' açıklaması

Bakanlıktan ’Abdi İpekçi Spor Salonu ’ açıklaması, Bakanlıktan yapılan yazılmış açıklamada, yeni Abdi İpekçi Spor Kompleksi ’ne dair projenin yıkım, ihale ve inşa süreçleri aktarıldı. Her türlü kanuni sürecin harfiyen işletildiği projenin, İstanbul 2 Numaralı Y.

Bakanlıktan 'Abdi İpekçi Spor Salonu ' açıklaması
04 Temmuz 2022 - 21:53
Bakanlıktan ’Abdi İpekçi Spor Salonu ’ açıklaması,

Bakanlıktan yapılan yazılmış açıklamada, yeni Abdi İpekçi Spor Kompleksi ’ne dair projenin yıkım, ihale ve inşa süreçleri aktarıldı. Her türlü kanuni sürecin harfiyen işletildiği projenin, İstanbul 2 Numaralı Yenileme Alanları Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kadar yerinde bulunduğu aktarılan açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı kadar kamuoyuna duyurulduğunun tersine Abdi İpekçi Spor Kompleksi zarfında, 5366 sayılı ’Yıpranan Tarihi ve Kültürel Taşınmaz Varlıkların Yenilenerek Korunması ve Yaşatılarak Kullanılması Hakkında Kanun ve 4779 sayılı Kanun ’un ilgili yönetmeliği gereğince Yenileme Kurulu göre onaylanmış bir projedir. sonuç olarak İBB ’nin projeyle ilgili kanuna ve hukuka yerinde olmadığı iddiası şüphesiz doğru değildir" denildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’nin düzenlediği para cezası işleminin yasal dayanağı olmadığı aktarılan açıklamanın devamında şöyle denildi:

"Tamamıyla kamuoyunu yanıltmak üzere yapılan bir uygulamadır. Yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’nce yapılan açıklamada açıklama edildiği üzere projeyle birlikte herhangi bir yeşil alanın tahrip edilmesi laf konusu değildir. Tam tersine eski Abdi İpekçi Spor Kompleksi ’nin yıkımından daha sonra niteliksiz durumda olan parselde 22 bin metrekare yeşil alan düzenlemesi yapılmaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığı ’nın kent ölçeğinde hizmet verecek spor tesisi faaliyetine karşın aralıksız meslek zarfında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’nin projeyi erteleme, mühürleme ya da cezai işlemleri, en hafif tabirle, görevi kötüye kullanma ve millet zararı teşkil edecek bir uygulamadır. Tarihin ve milletin nezdinde en esas kaide, milletten alınan yetkiyi millet lehine, halk müziği için kullanmaktır. Hiçbir sezgi, hakikati gölgeleyemez. İşlemeyen paslanır, hareket etmeyen durağanlaşır, üretmeyen körelir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni salon için ayrılan arazide üzerine düşen vazifeleri öteki tüm projelerde olduğu gibi üzerinden aylar geçmesine rağmen yerine getirmemektedir, getirememektedir."

Bakanlıktan ’Abdi İpekçi Spor Salonu ’ açıklaması, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum