Adana'da gecekondu yıkımı: Yüzde 90'ı tamamlandı

Adana'da gecekondu yıkımı: Yüzde 90'ı tamamlandı, Kente göçenlerin 1980 ’li yıllarda gecekondular inşa ettiği, ismini manzarasından alan Göl Mahallesi ’nde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılacak 333 konutun yer alacağı Toplu Ev İdaresi (TOKİ) projesi dahilinde, 2017

Adana'da gecekondu yıkımı: Yüzde 90'ı tamamlandı
23 Haziran 2022 - 14:00
Adana'da gecekondu yıkımı: Yüzde 90'ı tamamlandı,

Kente göçenlerin 1980 ’li yıllarda gecekondular inşa ettiği, ismini manzarasından alan Göl Mahallesi ’nde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılacak 333 konutun yer alacağı Toplu Ev İdaresi (TOKİ) projesi dahilinde, 2017 ’den bu yandan 170 gecekondu yıkıldı. Felaket işlemleri esnasında zabıta ve çevik baskı polisi, bölgede her gün nöbet tuttu. Evlerini terk etmek istemeyen ailelerin zaman zaman neden olduğu gerginlikler de polisin müdahalesiyle son buldu.

Felaket çalışmalarının yüzde 90 ’ının tamamlandığı mahallede kalan son 17 evin yıkım çalışması da devam ediyor. Çalışmaların eylül ayına kadar son bulacağı öğrenildi. 

Adanada gecekondu yıkımı: Yüzde 90ı tamamlandı Adana'da gecekondu yıkımı: Yüzde 90'ı tamamlandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. İçeriğin Kaynağı takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum